Guycon 2004.
Jag gillar verkligen inte frågor av typen ”Vad betyder det om en tjej inte svarar på ett sms förrän dagen efter?” eller ”När en kille slickar en i örat. Vad menar han då?”.
Sådana frågor förutsätter att vi alla tänker och agerar likadant. Som om att vi träffas på stora samlingar, tänk första konciliet i Nicaea, och går genom alla möjliga scenarior och intentioner. Så är det naturligtvis inte.
När jag ändå har er på tråden, vad betyder det när en person avslutar sitt e-postmeddelande med orden ”Hon vill inte träffa dig, var vänlig respektera detta”?
spelar svårfångad helt klart. Ge inte upp! Om du sitter i buskarna utanför hennes bostad och iaktar henne med kikare så kommer du snart upptäcka hennes rätta intentioner. Lycka till och kom ihåg att hoppet är det sista som överger människan.
GillaGilla
Aer det Hovet som mailar dig igen?
GillaGilla